literatura jako trop rzeczywistosci

literatura jako trop rzeczywistosci

Australijskie podatkowe – Podatek od zysków kapitałowych oraz Ustalenia Earnout

To było ogłoszone w ostatnim australijskim federalnego budżetu (11 maja 2010), że będzie zmiana w sposobie, w jaki odnosi się podatku od zysków kapitałowych do earnout uzgodnień.

Co znajduje się układ earnout? Zazwyczaj jest to spotykane w sprzedaży sytuacjach biznesowych, w których strony umowy albo nie może zgodzić się na wartości lub mają wątpliwości co do wartości firmy.dolcar.auto.pl/wypozyczalnia-samochodow-wroclaw/ Zazwyczaj kwota ryczałtowa jest wypłacana z kolejną kwotę do zapłacenia jeśli firma wykonuje pewnymi wcześniej uzgodnione poziomy. Na przykład, firma może być sprzedany za $ 500000 plus 5% sprzedaży w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Istnieje wiele odmian tych ustaleń.

literatura jako trop rzeczywistosci

Jaki jest problem?

W dniu 17 października 2007 roku, australijski Podatki biurowy ( „ATO”) wydała projekt opodatkowania orzeczenia TR 2007 / D10 na ten temat. ATO uznać , że składnik warunkowe, earnout z uwzględnieniem sprzedaży biznesu był oddzielny składnik aktywów z podstawowej działalności. Składnik earnout był postrzegany przez ATO jako dostawcę rozporządzania prawem do niepewnej kwotę pieniędzy. Ponadto sprzedawca sprzedaje również rzeczywiste aktywa przedsiębiorstwa (na przykład firmy) w dowolnej ilości, która była pewna w rozważaniach.

literatura jako trop rzeczywistosci

Interpretacja ta stwarzała problemy. Po pierwsze, wartość earnout musi być określona w celu określenia przyrostu kapitałową, związane z tym earnout. W większości przypadków jest to dość trudne do zrobienia, jak z konieczności, należy przewidzieć przyszłości. Drugi składnik earnout nie było coś, do których można zastosować małe ulgi podatkowe zysków kapitałowych biznesu. To dlatego, że prawo earnout nie był „aktywny składnik”.

Prawo ma być zmieniona, co jest określane jako „przejrzeć” podejścia. Oznacza to, że ustawa będzie wyglądać aż do danej transakcji – sprzedaż majątku przedsiębiorstwa – i zajmować się tylko tych aktywów, a nie traktować układ earnout jako odrębny składnik aktywów.

Wpis zawdzięczamy aby przejść na stronę kliknij tutaj.