literatura angielska studia

literatura angielska studia

Wydatek kapitałowy stanowi inwestycję kapitału albo nabyć nieruchomość o żywotności ponad jednego roku lub zwiększyć wartość takiej nieruchomości lub przedłużyć jego żywotność.

Niektóre przykłady nakładów inwestycyjnych byłyby koszty nabycia budynku lub dodatek do istniejącej konstrukcji, instalacji nowego dachu, instalacji nowego systemu ogrzewania. Prowizje i opłaty sądowe poniesione w związku z zakupem lub budowy nieruchomości są również nakłady metromeble.pl/produkty/scianki-dzialowe/ inwestycyjne.

Obszar, w którym różnica między kapitałem a bieżące wydatki ma znaczenie to, gdzie pieniądze są wydatkowane na remonty, wymiany, lub ulepszeń. Dwa ostatnie są nakłady inwestycyjne, które mogą być odzyskane tylko dzięki amortyzacji, (jeśli można je w ogóle), podczas gdy pierwsza jest wydatek, który uprawnia podatnika do pełnego odliczenia bieżącym.

A „naprawy” jest zdefiniowany jako wydatków poniesionych na utrzymanie nieruchomości biznesowe w zwykłym, skuteczne działanie, podczas gdy poprawa w istotny sposób przyczynia się do wartości lub użyteczności nieruchomości lub znacznie przedłuża jej żywotność.

Niektóre przykłady są remonty, malowanie wnętrza i zewnętrznymi budynków, naprawy dachów, lub mocowania nieszczelności.

literatura angielska studia

Nakłady na zamienniki części do maszyn, jedynie w celu utrzymania go w skuteczne działanie, podlegają odliczeniu jako napraw. Jednakże, jeśli urządzenie jest szeroko przeglądzie, jest uważana za poprawę i powinny być aktywowane. Inne przykłady dóbr inwestycyjnych są nowe przewody elektryczne, nowe dachy, nowe podłogi, nowa hydraulika, oraz poprawa oświetlenia.

Zasady są takie, że IRS jeśli się zarówno remontów i ulepszeń w tym samym czasie, należy segregować przedmioty remontowych i naprawczych; w przeciwnym razie może być wymagane aktywowania całkowitego kosztu.

Dotknąłem na tych kilku przedmiotów, gdy patrząc na firmy, ponieważ moje doświadczenie jest to, że istnieje wielkie zamieszanie tutaj.Jest o wiele więcej do rozważenia podczas uruchamiania lub nabywania biznesu i należy rozważyć dostępnych wiele środków i kształcić się na temat małego biznesu przed wprowadzeniem jakichkolwiek ważnych decyzji …

Do Twojego sukcesu!

Wpis zawdzięczamy