literatura chrzescijanska

literatura chrzescijanska

Opracowanie planu kopii zapasowych

Serwery dedykowane z kopii zapasowych jest ważnym usługa dodana, która powinna być wykorzystana w każdym czasie. Albo to będzie poprzez podstawowych kopii zapasowych FTP, RAID lub wtórnych (trzeci lub czwarty) kopii zapasowych dysków twardych jest ważnym zadaniem, które muszą być realizowane. Proces ten może być znacznie uproszczona dzięki automatyzacji kopii zapasowych za pośrednictwem prostych skryptów, oprogramowania lub internetowych oparty centralami takich jak Cpanel / WHM.

Kopie zapasowe mogą być wymagane ze względu na naruszenie bezpieczeństwa, awarii dysku twardego lub po prostu niezapisanych pracy. W przypadku awarii dysku twardego, może to być nagłe i niespodziewane w wyniku utraty danych lub uszkodzenia. Dyski twarde są bardziej podatne na uszkodzenia niż innego dedykowanego sprzętu serwerowego głównie ze względu na ruchomych częściach. dyski twarde mogą mieć również skłonność do niepowodzeniem krótko po wytworzeniu, a nie po wielu miesiącach lub latach użytkowania. W niektórych przypadkach trudno skanowania napęd może zostać uruchomiona w celu określenia, czy awarii dysku twardego jest nieuchronne.

Ponieważ serwer dedykowany dostawców oferujących kopie zapasowe są dostępne zdalnie przez administratorów zaleca się uruchomić S.M.A.R.T. skany na dyskach od czasu do czasu. To oznacza Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology. Ta funkcja przedstawiane przez producentów dysków twardych może pomóc przewidzieć bezpośrednie awarii dysku, ale nie jest w 100% dokładne. Zawsze można poprosić dostawcę serwera dedykowanego na dysku twardym S.M.A.R.T. test.

Tworzenie planu kopii zapasowych

Ważne jest, aby upewnić się, że tworzenie kopii zapasowych serwerów dedykowanych pochodzą z wystarczająco dużo miejsca, aby przynajmniej kopii zapasowej najważniejszych danych masz.
Wpis zawdzięczamy