literatura amerykanska

literatura amerykanska

Luki

Usługi w chmurze ostatecznie wymagają sieci serwerów fizycznych na tworzenie puli zasobów obliczeniowych, z których klienci mogą uzyskać dostęp do swoich komputerów jako usługa, co oznacza, że ??wszystkie zasoby w chmurze zawsze mają jakąś formę fizycznej lokalizacji. Ponadto, usługi cloud polegać na punkt, w którym użytkownicy mogą z nich korzystać, często publicznie dostępne w Internecie, a także oczywiście w sieci publicznej, takich jak Internet, aby przenieść dane wykorzystywane przez usługę. Te trzy elementy do typowej chmurze publicznej służby mają swoje luki w zakresie ochrony i zachowania danych.

literatura amerykanska

Bezpieczeństwo fizyczne

literatura amerykanska

Pod względem infrastruktury fizycznej użyte do zbudowania usługi cloud, wiele wyzwań dla bezpieczeństwa są takie same jak te, z jakimi borykają się inne platformy hostingowej. Aby zapewnić bezpieczeństwo danych, dostawcy najpierw trzeba zachować bezpieczną infrastrukturę i działa, i centra danych, gdzie serwery cloud mieszczą podjąć wielkie środki do realizacji tych celów. Pod względem dostępu zapewniają, że same urządzenia są zabezpieczone przed nieuprawnionymi personelu za pomocą narzędzi, takich jak dane biometryczne, kamer, strażników i ograniczony dostęp do poszczególnych apartamentów serwerowych. To nie tylko kontroluje ryzyko celowego sabotażu lub hacki fizycznych, ale także ryzyko przypadkowego uszkodzenia spowodowanego przez jednego inżyniera wpływających serwery innej organizacji, na przykład.

Ponadto serwery i infrastruktura sieci są zabezpieczone przed uszkodzeniami fizycznymi przy użyciu zaawansowanych systemów zabezpieczeń ogniochronnych i kontroli w zakresie ochrony środowiska, takich jak zarządzanie temperaturą. Kontrolowania temperatury wewnątrz centrum danych jest jednym z podstawowych kosztach dostawcy centrum danych z powodu dużej ilości ciepła wytwarzanego przez serwery roboczych.
Wpis zawdzięczamy